Jazdy doszkalające

Dla kursantów oraz osób z prawem jazdy

Kurs na prawo jazdy jest często jedną z pierwszych rzeczy, jakie robimy po osiągnięciu pełnoletności. Towarzyszą temu zazwyczaj wielkie emocje i obawa, czy na pewno uda nam się zdać egzamin. Umiejętność kierowania samochodem wymaga – między innymi – precyzji, znajomości przepisów i szybkiej reakcji. Choć kurs ma za zadanie zapewnić nam przygotowanie praktyczne oraz merytoryczne, wiele osób uważa, że przed otrzymaniem dokumentu potwierdzającego nabyte kwalifikacje powinna spędzić więcej godzin za kółkiem, niż jest to formalnie wymagane.

Ci, którzy nie czują się jeszcze wystarczająco pewnie za kierownicą, aby bez zbędnego stresu zdać egzamin, mogą zainteresować się taką możliwością, jak jazdy doszkalające. Są to dodatkowe godziny, podczas których kursant szlifuje swoje umiejętności pod okiem instruktora. Czym więcej czasu poświęcimy na trening, tym pewniej się poczujemy. Z kolei im dłużej będziemy doskonalić nasze kwalifikacje praktyczne, tym większa szansa na to, że ostateczny egzamin przebiegnie pomyślnie. Za kierownicą pojazdu bardzo istotne jest opanowanie, które w miarę upływu kolejnych godzin można spróbować wypracować. Dokument, jakim jest prawo jazdy kategorii B, potwierdza, że ukończyliśmy kurs i nabyliśmy niezbędną wiedzę – zarówno teoretyczną, jak i praktyczną – do tego, aby samodzielnie poruszać się po drogach samochodem.

Przygotowania do egzaminu warto potraktować poważnie. Odbycie kursu i opanowanie wymaganego programem materiału jest bardzo istotne, ale równie ważne jest nasze samopoczucie za kierownicą. Jazdy doszkalające mogą być świetnym sposobem na to, aby udoskonalić swoją technikę, powtórzyć niezbędne manewry, a także zapewnić sobie komfort psychiczny. Jeżeli brak nam pewności, czy jesteśmy gotowi, nie powinniśmy ryzykować koniecznością ponownego podchodzenia do egzaminu. Dodatkowe godziny spędzone w samochodzie z profesjonalistą mogą realnie zaprocentować na ostatecznym sprawdzianie naszych umiejętności.

Skontaktuj się z nami

Adres
Al. Niepodległości 8A 61- 875 POZNAŃ
Telefon
+48 796-662-242
Godziny Pracy Biura
Pon-Pt: 14:00 – 17:00