OSK Pegaz

Kurs na prawo jazdy kat. B

W chwili obecnej organizujemy szkolenia na prawo jazdy kat. B w formie e-learningu. Kurs prawa jazdy w tej formie można zacząć  w dowolnej chwili jeszcze przed wydaniem PKK. Wystarczy wypełnić formularz “zapisz się na kurs”. Aby się zapisać nie wymagamy nru PKK (profil kandydata na kierowcę) oraz badań lekarskich.

PROMOCJA

Osoby które podpiszą umowę i wpłacą całą kwotę za kurs do 30 kwietnia są objęte promocją 2900zł

Najbliższe badania lekarskie odbędą się we wtorek 30 kwietnia g. 17:30 w siedzibie OSK Pegaz.

Zapisz się na kurs

Rejestracja

Informacje o Kursie na prawo jazdy kat. B

Kurs prawa jazdy kat. B w naszej szkole Pegaz obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, które prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Kierowców szkolimy już od 12 lat – zarówno do egzaminu na prawo jazdy, jak też do bycia świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.

Zajęcia teoretyczne w kursie na prawo jazdy

Zajęcia teoretyczne prowadzimy w formie e-learningu, podczas których rozwiązywane są także testy na prawo jazdy – takie same jak na egzaminie państwowym. Każdy z kursantów uczestniczy również w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy, które prowadzone jest przez ratowników medycznych pracujących na co dzień w poznańskich szpitalach i pogotowiach. Zajęcia teoretyczne można realizować 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Po zrealizowaniu e-learningu (który trwa zwykle około półtora tygodnia) należy zdać egzamin państwowy w WORD a następnie można zacząć jazdy.

Jak wyglądają zajęcia praktyczne?

Szkolenia praktyczne kursu na prawo jazdy odbywają się na takich samych samochodach jak wykorzystywanych podczas egzaminów państwowych. Jazdy odbywają się nie tylko po Winogradach, ale też po innych częściach Poznania oraz poza miastem. Dzięki temu kursanci mogą zapoznać się z dużą liczbą skrzyżowań, co pozwoli im odnaleźć się w każdej sytuacji na drodze. Oprócz tego swoje umiejętności można szlifować na pełnowymiarowym placu manewrowym z czterema stanowiskami do nauki.

kurs na prawo jazdy kat.b Poznań

Kompetentni i sympatyczni instruktorzy

Zajęcia prowadzone są przez dobrze przygotowanych, sympatycznych i wymagających instruktorów, którym zależy na tym, aby jak najlepiej przygotować przyszłych kierowców do bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pozytywnego zdania egzaminu na prawo jazdy.
Jazdy odbywają się zgodnie z zasadami eco-driving, czyli energooszczędnej techniki pozwalającej zminimalizować zużycie paliwa.

Możliwość wyboru instruktora

Dajemy możliwość wyboru instruktorów, z którymi odbywają się zajęcia praktyczne. Nauka z kilkoma różnymi instruktorami daje możliwość innego spojrzenia na jazdę, pozwala również lepiej przygotować się do samego egzaminu. Nasi instruktorzy sprawiają, że jazdy przebiegają w przyjaznej atmosferze. Indywidualne podejście do kursantów oraz życzliwość to cechy wyróżniające naszą szkołę. Dają one gwarancję efektywnej nauki i zdobycia umiejętności niezbędnych do stania się dobrym kierowcą.

Każdy Kursant podpisuje umowę przed rozpoczęciem kursu a przy dokonywaniu wpłaty otrzymuje paragon fiskalny.

Jak wygląda proces uzyskania prawa jazdy?

 

Tylko kilka kroków dzieli Cię od uzyskania prawa jazdy kat.B:

 1. Zapisz się na kurs prawa jazdy kat. b – wystarczy wypełnić formularz “zapisz się online” – po zapisie otrzymasz szczegółową informację dotyczącą spotkania organizacyjnego kursu prawa jazdy. Kurs teoretyczny w formie e-learningu można zacząć zaraz po dokonaniu płatności (min. 1000zł) przelewem na konto lub na spotkaniu organizacyjnym gotówką  . Nr PKK nie jest na tym etapie wymagany. Jednak im szybciej nr PKK zostanie nam przekazany, tym szybciej rozpocząć można jazdy.
 2. Przyjedź na spotkanie organizacyjne na którym można wykonać badania lekarskie, niezbędne do wyrobienia nru PKK i ustalenia egzaminu w WORD.
 3. Udaj się do Urzędu Miasta Poznania (nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu) lub w miejscu zamieszkania po numer PKK (Profil Kandydata na Kierowcę)
  Nr PKK jest niezbędny aby zdawać egzamin w WORD. Szkolenie teoretyczne można zacząć nie posiadając jeszcze nru PKK. Do urzędu należy wziąć wypełniony wniosek (do pobrania w naszej szkole jazdy), zaświadczenie lekarskie oraz jedno zdjęcie.
 4. Zrealizuj część teoretyczną szkolenia a następnie wyślij e-mailem nr PKK do OSK Pegaz – im szybciej to zrobisz tym wcześniej będzie można rozpocząć jazdy.
 5. Zrealizuj jazdy – terminy ustalamy telefonicznie poprzez kontakt z biurem. Do umówienia jest 15 dwugodzinnych spotkań.
 6. Po skończonym kursie prawa jazdy zdajesz egzamin wewnętrzny teoretyczny oraz praktyczny a następnie zapisujesz się do WORD na egzamin państwowy.
 7. Po zdaniu egzaminu udaj się do tego samego urzędu w którym wyrabiany był nr PKK aby wnieść opłatę za wydanie prawa jazdy. Termin wydania prawa jazdy wynosi do 14 dni. Tu możesz sprawdzić, czy dokument jest do odbioru. Sprawdź.

  Zapisz się na kurs